Niedziela Miłosierdzia Bożego

07.04.2024

 1. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego kończy czas oktawy wielkanocnej. Ale z kolei rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia Bożego. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za to, że jest nie tylko sprawiedliwy, ale i miłosierny, bo tylko dzięki temu możemy liczyć na przebaczenie naszych grzechów.
 2. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne i na cele charytatywne.
 3. Jutro przypada (przeniesiona z dnia 25 marca) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.
 4. W poniedziałek po Mszy św. rozbieramy dekorację Grobu Pańskiego – proszę stałą ekipę.
 5. We wtorek o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Marii Magdaleny ks. bp Roman Pindel odprawi Mszę św. żałobną w intencji pochodzącego z Cieszyna ks. bp. Tadeusza Kusego, franciszkanina, który zmarł 31.03. w Republice Środkowoafrykańskiej.
 6. Zmarł też o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin z Górek. Jego pogrzeb będzie w Katowicach Panewnikach 10 kwietnia, a wcześniej, w poniedziałek 8 kwietnia, zostanie odprawiona Msza żałobna o godz. 18.00 w Górkach Wielkich.
 7. W środę pół godziny przed Mszą św. różaniec, a po Mszy nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po nowennie obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci z kl. III w związku z przygotowaniem do I Komunii św.
 8. W czwartek o godz. 18.00 Msza szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej od kl. I – VI.
 9. W piątek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. młodzieżowa dla uczniów kl. VII i VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół średnich. Po Mszy w salce przy kościele kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W sobotę o godz. 11.00 w kościele katecheza dla dzieci z kl. III.
 11. W sobotę odbędzie się pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Kęt do sanktuarium św. Jana Kantego. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 12. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Bielskiej nr. 203, 204b, 206b, 213 i 215 za sobotnie posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę po Mszy św. porannej proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Bielskiej nr. 106, 106a, 108, 143, 144, 154a, 155, 160, 160b, 160d, 165b, 165c, 165d, 165f, 166, 166b, 168, 169, 185, 187 i 190a.
 13. W przedsionku kościoła można nabyć nowe numery "Gościa Niedzielnego" i „Małego Gościa”.
 14. Dom Rekolekcyjny Karmelitów Bosych w Wadowicach organizuje „Rekolekcje dla mam z synami (6-12 lat)” w dniach 12-14.04.2024. Informacje o kosztach i zapisach na plakacie w gablotce.

 

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY 

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski.

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


 


Ekipa Niniwy:

- Oblackie Centrum Młodzieży - ośrodek rekolekcyjny, a w szczególności centrum spotkań Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA w Kokotku, koło Lublińca;

- NINIWA TEAM - wyprawy rowerowe i piesze:

Jedziemy rowerami bez auta technicznego oraz zaplanowanych noclegów. Minimum 150 km dziennie. W takiej formie objechaliśmy całą Europę, zahaczyliśmy o Afrykę, Bliski Wschód i zmierzyliśmy się z Syberią. Kolejne wyzwania przed nami… Wyprawa to miniaturka życia i praktyczne uczenie się Boga, który jest Miłością.

W podobnym do rowerowego stylu, podróżujemy pieszo. Około 30 km dziennie przez kilka tygodni wyprawy. Część trasy pokonujemy stopem. Piesza forma daje sporo okazji do rozmów i integracji.

 - współorganizatorzy tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy;

 - współorganizatorzy FESTIWALU ŻYCIA w KOKOTKU - NAJWIĘKSZEGO chrześcijańskiego festiwalu dla młodzieży w Polsce:

Tydzień pod namiotami, koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, konferencje znanych i cenionych prelegentów, kilkadziesiąt tematycznych warsztatów do wyboru, ekstremalny bieg przez wodę, błoto i piasek…

A przy tym plenerowe Msze Święte, nabożeństwa i adoracja 24/7.

Życie, radość, Bóg!

Są tacy, którzy przylatują do Kokotka dosłownie z drugiego końca świata. Ty też możesz!